Żukowo Morskie noclegi, informacje, wczasy w Żukowie Morskim

Wicie

Wicie

Wicie – to w istocie mała wieś wypoczynkowa na polskim wybrzeżu, leżąca jego środku. Za danymi statystycznymi w wiosce na stałe przebywa poniżej stu mieszkańców.

Wicie leżą naturalnie nad morzem, ale podobnie na południu miejscowości znajduje się przybrzeżne jezioro Kopań. Na jeziorze dozwolone jest wędkowanie, można, uprawiać sporty wodne – rozmaite formy mające w nazwie surfing, żeglarstwo czy pływać kajakiem. Pobliże jeziora to też dobre miejsce na przechadzki i eskapady rowerowe. Toteż, dla wczasowiczów lubiących aktywny wypoczynek, a zarazem ceniących sobie ciszę i spokój, Wicie to kapitalne miejsce na urlop czy wakacje. Teren miejscowości Wicie i sąsiedztwa to fragment Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego – chronionego obszaru.

Plaża w Wiciu jest przeważnie piaszczysta miejscami z drobnymi kamieniami, oprócz tego jest ona całkiem odludna. Od miejscowości rozdziela ją pas wydm porośnięty standardową wydmową roślinnością – lasem z hegemonią sosny, znajdziemy też mikołajka nadmorskiego i sosnę czarną.

Chociaż miejscowość jest nieduża i nie ma w niej wielu barów, sklepów, stoisk z hamburgerami i lodami oraz wielu morskich atrakcji, to nie brakuje ich w pobliskich: Jarosławcu (ok 6 km) i Darłówku, Darłowie (ok 10 km). Noclegi w Wiciu to przeważnie domki letniskowe, z infrastrukturą dla dzieci, lecz dla ceniących sobie luksus przybywa propozycji oferujących apartamenty w Wiciu.

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Mielno nad morzem

Mielno nad morzem

ŁAZY noclegi w Łazach

Łazy noclegi