Żukowo Morskie noclegi, informacje, wczasy w Żukowie Morskim

Cisowo

Cisowo

W niedużym oddaleniu od brzegu morskiego (mniej więcej 2 kilometry), nieopodal jez. Kopań i Darłowa, na pagórku leży miejscowość Cisowo. Przez kilka wieków Cisowo było wsią rolniczą.

Dzisiaj Cisowo to także miejscowość turystyczna, nastawiona głównie na agroturystykę.
Cisowo jest słynne z zlokalizowanej we wsi elektrowni wiatrowej. dzięki ukształtowania terenu oraz panujące tutaj warunki pogodowe działa tutaj jeden z największych w naszym kraju kompleks elektrowni wiatrowych. Jeden ze szlaków wycieczkowych rozpoczynający się w Darłowie, przebiegający przez Cisowo, a kończący się nad jez. Kopań jest nazwany Szlakiem Wiatrów.
Drugi, wiele dłuższy (ponad 100 kilometrów), to Szlak Zabytków Średniowiecza – biegnie przez okoliczne miejscowości (Darłowo, Stary Jarosław, Dąbki, Słowino). Na długości jego trasy napotkamy średniowieczne zabytki: zamki, kościoły, grodziska oraz dawne chałupy wiejskie. Na jego szlaku jest również cisowski, ceglany, XIV-wieczny gotycki kościół.
Aby dotrzeć do plaży, trzeba pokonać mniej więcej 2 km lądu. Ale Cisowo oferuje też pobliże jeziora, na którym można uprawiać sporty wodne i łowić ryby na wędkę. Po okolicy można spacerować albo zwiedzać sąsiedztwo na dwóch kółkach.
Jeśliby zatem, ktoś szukał spokojnego miejsca do odpoczynku, z dala od miejskiego szumu i huku, a równocześnie chce mieć zaplecze w postaci sporego ośrodka wypoczynkowego z typowymi nadmorskimi atrakcjami (Darłowo, Darłówko), to Cisowo będzie dobrym wyborem. Co prawda, nie ma tutaj hoteli, gdyż noclegi w Cisowie to nade wszystko agroturystyka i domki wakacyjne – http://www.cisowo.pl/noclegi/wszystkie.

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Mielno nad morzem

Mielno nad morzem

ŁAZY noclegi w Łazach

Łazy noclegi