Żukowo Morskie noclegi, informacje, wczasy w Żukowie Morskim

Unieście

Unieście

Unieście – wypoczynkowa miejscowość morska, administracyjnie odrębna, ale mimo to uważana najczęściej z Mielnem jako zespół miejscowości. Wynika to zapewne z faktu, że oba wczasowiska położone są obok siebie, spaja je jedna droga, na całej jej długości zaś, pobudowano liczne obiekty gastronomiczne, noclegowe, sklepy, centra rozrywki itd. Granica pomiędzy wczasowiskami uległa zatarciu.

Unieście jest nadzwyczaj atrakcyjnie położone – od północy sąsiaduje z Morzem Bałtyckim, za to od płd – z rozległym jez. Jamno. Nadbałtycka plaża w Unieściu jest szeroka (30 do 45 m), na ogół piaszczysta, z wytyczonym stumetrowym, letnim kąpieliskiem. Przy brzegu, w morzu wybudowano jakiś czas temu drewniane falochrony, na których zazwyczaj przesiadują mewy, a nieraz balansują też turyści pozujący do pamiątkowych zdjęć. Blisko plaży znajduje się wiele budek z goframi, lodami, punktów gastronomicznych, barów, smażalni ryb.
W letnisku Unieście w latach dziewięćdziesiątych 20. w. posadowiono nadmorską przystań rybacką, wyposażoną w dalbę wyciągową. W otoczeniu przystani, na plaży stacjonują łodzie rybackie.
Odwiedzający, którzy nie pożądają tłoku na nadmorskiej plaży, mogą kroki swe skierować nad jezioro Jamno. Na jego brzegach zbudowano liczne pirsy, z uwagi na uprawiane w tym jeziorze sporty wodne. Na zbiorniku można żeglować, pływać na łodziach, kajakach, rowerach wodnych itd. Przy długim pomoście przystani Klubu Morskiego Tramp usytuowana jest wypożyczalnia sprzętu pływającego, stamtąd też, latem, zabierani są wczasowicze na rejsy po jeziorze statkiem Mila.
Unieście wspólnie z Mielnem to duży kurort morski, który – z racji wielu rozrywek, dyskotek, klubów – ulubili sobie wyjątkowo ludzie lubiący taniec, zabawę, muzykę i tzw. „nocne życie”.
W okresie letnim Unieście może ulokować naprawdę wielu wczasowiczów, dlatego że baza noclegowa jest w tym miejscu bardzo bogata i zróżnicowana. W Mielnie i Unieściu można odnaleźć w zasadzie każdą odmianę noclegu – o różnorodnym luksusie, standardzie i w różnej cenie. Z pełną ofertę prezentującą noclegi w Mielnie i Unieściu można zapoznać się na stronie: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Mielno nad morzem

Mielno nad morzem

ŁAZY noclegi w Łazach

Łazy noclegi