Żukowo Morskie noclegi, informacje, wczasy w Żukowie Morskim

Sarbinowo

Sarbinowo

Położona wzdłuż ulicy Nadmorskiej, bok w bok do morza wieś Sarbinowo, to chyba najpiękniejsza wieś gminy Mielno. Obecne Sarbinowo leży blisko brzegu Morza Bałtyckiego, tymczasem nie przez cały czas tak było. Kiedyś, Sarbinowo leżało w przybliżeniu 1,5 kilometra od brzegu, lecz morze wymywało brzeg i żeby chronić wieś w 1910 roku wzniesiono mur długi na kilometr.

Jak się łatwo przekonać mur wytrzymał i do dziś możemy podziwiać Sarbinowo.
Po dziś dzień ocalał najbardziej sławny zabytek Sarbinowa – neogotycki kościół z połowy dziewiętnastego w. Rok rocznie, w sezonie wakacyjnym – 15 sierpnia odbywa się w tym miejscu festyn w trakcie odpustu – przyciąga on bezmiar wczasowiczów. W kościele znajdują się też pamiętające XIX wiek organy, za sprawą których świątynia staje się sceną mnogich występów chórów, znanych muzyków, śpiewaków operowych. Wyjąwszy kościół w letnisku natknąć się można na dawne, XIX-wieczne domy rybackie a także pensjonaty z początku wieku XX.
W letnisku, na skutek jego położenia, odnajdziemy naturalnie piaszczystą oraz czystą plażę – znakomite miejsce do kąpieli morskich oraz słonecznych. W sezonie na plaży działają bary, a nasze pociechy odszukają dla siebie wiele atrakcji.
Ulubioną przez dzieci atrakcją Sarbinowa jest malutkie zoo, umiejscowione w otoczenia głównego skrzyżowania Sarbinowo – Będzino. Na sporym, ogrodzonym, zielonym terenie z łatwością natknąć się można na bażanty, pawie, kury, kozy miniaturki lub świnki wietnamskie. Entuzjastów hippiki zaprasza natomiast pobliska, nieduża stadnina.
Ze wsi Sarbinowo można wybrać się na wschód na spacer do sąsiedniego Mielna przez Chłopy, Mielenko – to ledwo 7 kilometrów, a na zachód do latarni w Gąskach (około 5 kilometrów).Tych, którzy mieliby wolę odwiedzić Sarbinowo, zapraszamy na stronę: www.sarbinowo.com.pl/noclegi/wszystkie, odszukają Państwo tam atrakcyjne propozycje przedstawiające noclegi w Sarbinowie.

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Mielno nad morzem

Mielno nad morzem

ŁAZY noclegi w Łazach

Łazy noclegi