Żukowo Morskie noclegi, informacje, wczasy w Żukowie Morskim

Mielenko

Mielenko

Mielenko to mała wioseczka nadmorska polskiego pobrzeża nadbałtyckiego, położona niedaleko (2 kilometry) popularnego kurortu – Mielna. Mielenko ogromnie odróżnia się od swojego rozpoznawalnego i tłumnego w wakacje sąsiada. Przeważa w tej okolicy cisza i spokój, dlatego to odpowiednie miejsce dla znudzonych gwarem i wielkomiejskim harmiderem.

Zobaczymy tu przepiękne widoki – na przykład obsadzona wiekowymi lipami ulica wiodąca do Mielna, czy sporadycznie napotykane u nas, porośnięte spragnionymi czystego ekosystemu porostami, drzewa tureckiej leszczyny wzdłuż drogi do Chłopów. Pomimo tego w razie nabrania woli na nadmorskie bary, puby, muzykę, dyskoteki i kolorowe stragany, można wybrać się do Mielna chociażby pieszo – potrwa to ok. 20 min. Żeby dojść do kurortu Mielno należy się skierować na wschód, tymczasem zachodnim sąsiadem Mielenka, odległym o 3km, jest zajmująca wioska Chłopy, zapisana całkowicie do indeksu zabytków.
Plaża w letnisku jest raczej szeroka, piaszczysta, o miałkim piasku (z drobną domieszką kamyków, jakie w trochę większej ilości są tylko na brzegu, przy wejściu do wody) i – co najlepsze – nie zatłoczona nawet latem. Wyjście w kierunku plaży wiedzie poprzez las mieszany, biegnący nieopodal wydm, a zejście plażowe jest łagodne, szerokie, piaszczyste i wygodne. Z fal sterczą tak charakterystyczne dla tego regionu zrobione z drewnianych pali falochrony, gdzie nierzadko wypoczywają mewy.
W porównaniu z ludnymi kurortami panuje tu spokój, niemniej jednak nie oznacza to, że jest tu pusto i niczego nie ma. Są tutaj bary a także innego rodzaju miejsca gastronomiczne, przeróżne sklepiki i baza noclegowa, na jaką przede wszystkim tworzą pokoje gościnne oraz domki letniskowe i przyczepy kempingowe. Pełną propozycję zawierającą noclegi w Mielnie oraz Mielenku zobaczysz na stronie: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Mielno nad morzem

Mielno nad morzem

ŁAZY noclegi w Łazach

Łazy noclegi