Żukowo Morskie noclegi, informacje, wczasy w Żukowie Morskim

Darłowo

Darłowo

Darłowo to urokliwa miejscowość wzniesiona opodal ujścia rzeczki Wieprzy do morza, dysponujące drogocennymi, sławnymi zabytkami architektury a także bogatą historią. Tymczasem Darłowo to nie jedynie znane zabytki, ale dodatkowo leczniczy mikroklimat, 20 kilometrów obszernych plaż oraz niezanieczyszczone środowisko naturalne.

Urok Darłowa przyciąga co roku tysiące wczasowiczów. Przez wzgląd na lekkie oddalenie od Morza Bałtyckiego, noclegi w Darłowie – w płd. jego części a także w centrum miasta – są z reguły tańsze przeto są świetną opcję dla wczasowiczów planujących urlop w ekonomicznej wersji. Można w ten sposób wynająć np pokoje w Darłowie i spędzić urlop nad morzem i w otoczeniu zabytków jednocześnie.
Pierwsze notatki na temat Darłowa pojawiły się w jedenastego w., kiedy to w miejscu dzisiejszego Darłowa istniała osada rybacka, której populacja trudniła się zwyczajnymi dla tego regionu zajęciami – tkactwem, rybołówstwem lub żeglarstwem. Status miasta Darłowo uzyskało już na początku XIV w. co, wzmogło rozkwit Darłowa a także pozwoliło w połowie XIV w. wybudować zamek książęcy.
Dziś średniowieczny Zamek Książąt Pomorskich jest udostępniony do odwiedzania i sprawuje rolę muzeum. Prócz prezentacji stałych, szykowane w tamtym miejscu są niesłychanie ciekawe wystawy czasowe. Co więcej na zamku urządzana jest duża liczba imprez kulturalnych. Z zabytkowych budynków powinno się jeszcze wypunktować kościoły: św. Jerzego, św. Gertrudy oraz Mariacki bądź Kamienną Bramę – szczątki fortyfikacji miejskich.
Najbardziej znana część Darłowa – Darłówko położona jest tuż nad morzem. W Darłówku funkcjonuje także port turystyczny, rybacki a także przeładunkowy. Turyści mogą zachwycać się jednostkami pływającymi o długości do siedemdziesięciu pięciu m oraz zanurzeniu do 4 metrów. Przy wschodnim fragmencie nabrzeża cumują statki wycieczkowe, proponujące urlopowiczom wycieczki po Bałtyku.
W niewielkiej odległości od wejściu do portu usytuowana jest latarnia morska. Dzisiaj wieża latarni ma dwadzieścia dwa m wysokości. Latarnię pobudowano w 19. stuleciu jej wieża była w owym czasie dużo niższa i dopiero dodatkowe naprawy spowodowały, że stała się pełnoprawną latarnią. Obecnie odwiedzający mogą podziwiać stan z 1927 r., kiedy to wykonany został ostatni remont budynku.
Ażeby kutry, jachty, statki mogły wypływać z portu, na rzece zbudowano osobliwy, rozsuwany most, łączący Darłówko Wschodnie z Zachodnim. Powinno się go zobaczyć, jako że jest to pojedyncza taka konstrukcja w Polsce.

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Mielno nad morzem

Mielno nad morzem

ŁAZY noclegi w Łazach

Łazy noclegi