Żukowo Morskie noclegi, informacje, wczasy w Żukowie Morskim

Kopań

Kopań

Kopań to maleńka wieś przymorska, umiejscowiona ok. 3 kilometry w kierunku wschodnim od Darłowa, na pagórku – od którego wywodzi się słowiańska nazwa miejscowości oznaczająca wzniesienie. Z osady roztacza się piękny widok na morze a także okolicę.

Kopań dawniej był wsią typowo rolną, w dzisiejszych czasach prężnie rozwijają się w nim usługi turystyczne – powstają tu pensjonaty, domki letniskowe, domy wczasowe i inne obiekty wypoczynkowe – ofertę noclegów w Kopaniu znajdziesz tutaj –> www.kopan.com.pl/noclegi/wszystkie. Między nowymi obiektami noclegowymi można zobaczyć ciekawe przykłady zagród rolniczych z XIX, a nawet XVIII stulecia.
Kopań jest nieco oddalony od linii brzegowej – w linii prostej do piaszczystego brzegu jest mniej więcej półtora km. Mimo to odcinek ten można komfortowo przejechać rowerem lub przejść pieszo – spokój, cisza, śliczna, bogata przyroda a także świeże powietrze czynią powodują, iż taka 20-to minutowa wędrówka jest ogromną przyjemnością, zwłaszcza że celem jest szerokie, wygodne i piaszczyste zejście na piękny piaszczysty brzeg. Plaża w tej miejscowości nie jest zbyt szeroka, ale natomiast czysta, piaszczysta oraz niezatłoczona nawet latem! Otaczające ją niskie wydmy z rosnącym lasem świerkowym, który napełnia tutejsze powietrze leśnym aromatem.
Ciekawostką miejscowości jest również inny obszar wodny – rozległe jezioro przybrzeżne noszące tą samą nazwę. Znajduje się ono bliżej Kopania niż brzeg morski – ok. 0,5-1 km na wschód od wioski. Jezioro upodobali sobie wyjątkowo wędkarze (żyje tu niemało gatunków ryb) a także miłośnicy sportów wodnych. W sezonie urlopowym pływa po nim mnóstwo żaglówek, kajaków oraz innych jednostek wodnych. Z uwagi na bliskość Bałtyku, pogoda na jeziorze jest bez mała stale taka jak na Bałtyku – z tej przyczyny ciągły wiatr i fala, które niezmiernie pasują windsurferom. Również ich można niejednokrotnie ujrzeć na jeziorze.
Właściwością dominującą Kopania jest panująca tutaj cisza i spokój – w niczym nie przypomina on gwarnych kurortów nadmorskich, jednak bez problemu znajdziemy obiekty oferujące noclegi w Kopaniu.
Zwolennicy wakacyjnych atrakcji mogą natomiast zastać je w pobliskim Darłowie. Na stronie: http://www.darlowo.com.pl znajdziesz informacje nie tylko o Darłowie ale także o Kopaniu.

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Mielno nad morzem

Mielno nad morzem

ŁAZY noclegi w Łazach

Łazy noclegi