Żukowo Morskie noclegi, informacje, wczasy w Żukowie Morskim

Rusinowo

RusinowoRusinowo to spokojna miejscowość położona mniej więcej 13 km na północ od Darłowa. Chociaż wioska została założona w lekkim oddaleniu od morskiego brzegu, to z roku na rok wczasowa jej część do niego się zbliża – z ulic: Sosnowa, Wczasowa, Bursztynowa, Perełkowa i północna część ul. Letniskowej do plaży jest poniżej kilometra.

Plaża w Rusinowie to idealne miejsce dla wczasowiczów lubiących przestrzeń – plaża jest niezatłoczona, co więcej jest szeroka i piaszczysta. Na plażę można podjechać samochodem, można go zaparkować tuż przy plaży, na placu po dawnym drogowym odcinku lotniskowym.

Rusinowo to nie historyczne Darłowo i nie odnajdziemy tu wielu zabytków mimo to warto zwiedzić tutejszy kościół. Pierwsza świątynia istniała już w XV-tym wieku, ale została rozebrana, i w 1873 roku wybudowano (w jej miejsce) ceglany, jednonawowy kościół na planie prostokąta. Od strony zachodniej, częściowo wtopiona w elewację, stoi wysoka na 42 metry wieża, zwieńczona krytym łupkiem hełmem w kształcie ostrosłupa. W kościele znajdują się również dziesięciogłosowe organy z czasów budowy kościoła.

Rusinowo to klasyczne, małe letnisko – ożywa latem. Rusinowo domki to największa część oferty noclegowej miejscowości. Znajdziemy tu również gospodarstwa agroturystyczne, pokoje i kwatery. Rusinowo to cisza i spokój – gdy zatęsknimy za typowym dźwięcznym letniskiem zawsze możemy udać się do pobliskiego Jarosławca.

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Mielno nad morzem

Mielno nad morzem

ŁAZY noclegi w Łazach

Łazy noclegi