Żukowo Morskie noclegi, informacje, wczasy w Żukowie Morskim

Dąbki

Dąbki

Dąbki to nadmorska wioska uzdrowiskowa, ciekawie położona w środku Wybrzeża Słowińskiego. Bałtyk limituje Dąbki od północy natomiast od południa graniczy z nim duże, gdyż o powierzchni w przybliżeniu osiemnastu kilometrów kwadratowych jez. Bukowo.

Położenie to ożywia rozwój turystyki, przede wszystkim czynnego odpoczynku – mnogie szlaki piesze oraz rowerowe zachęcają do wypadów, a odpowiednio przygotowane wybrzeże jeziora kusi entuzjastów sportów wodnych (np. żeglarzy) i wędkarstwa. Zlokalizowane tutaj w dużej liczbie wypożyczalnie oferują wyposażenie wodniacki, zaś szkółki – lekcje windsurfingu, żeglarstwa, kitesurfingu i innych dyscyplin. Na jeziorze działa również marina żeglarska, a latem po jeziorze pływa mały stateczek spacerowy.
Nie ulega wątpliwości, iż najistotniejszą atrakcją tego letniska jest otoczenie Bałtyku oraz nadmorska plaża, która jest piaszczysta oraz szeroka. Na piaszczystej plaży, tu i ówdzie w pobliżu zejścia do morza, znaleźć można śliczne, różnokolorowe, nieduże kamyki, a czasami fragmenty bursztynu – klejnotu Bałtyku. Niedaleko piaszczystego brzegu, wśród rosnącego na wydmach, lasu sosnowego, wiedzie dość długa, albowiem aż 6-io kilometrowa promenada.
Dąbki, zważywszy na zdrowy mikroklimat – morskie i czyste powietrze pełne jodu, przenikające się z aromatem pobliskich sosen oraz dużych lasów, a także dużą wilgotność powietrza – osiągnęły w 2007 r. stan prawny uzdrowiska. Toteż, wyjąwszy typowych letników oraz entuzjastów wędkarstwa, do miejscowości tej przez pełny rok przybywają kuracjusze. Leczy się tu między innymi różne dolegliwości kardiologiczne, reumatyczne, choroby układu oddechowego i nerwice.
Noclegi w Dąbkach to bogata oferta ośrodków wczasowych, pensjonatów, domów gościnnych, domków letniskowych i pokoi. Pełną ofertę znajdziesz pod adresem: www.dabki.pl/noclegi/wszystkie

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Mielno nad morzem

Mielno nad morzem

ŁAZY noclegi w Łazach

Łazy noclegi