Żukowo Morskie noclegi, informacje, wczasy w Żukowie Morskim

Mielno

Mielno ulica

Mielno to prawdopodobnie jeden z najbardziej kojarzonych przez mieszkańców Polski kurortów nadmorskich na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Szczególnie ciekawe umiejscowienie w bezpośredniej bliskości Morza Bałtyckiego i dużego jez. Jamno – to niewątpliwa zaleta Mielna.

Nie dziwi zatem fakt , iż wielu turystów wybierając noclegi nad morzem decyduje się właśnie na Mielno.
Najcenniejszym walorem tej miejscowości wypoczynkowej jest morze. Bałtyk jest samoistnym źródłem jodu – mikroelement ten wspiera utrzymanie w zdrowiu włosów, zębów, paznokci i skóry, jego brak z kolei, kończy się niedoczynnością tarczycy. Niestety najwięcej jodu znajduje się powietrze w podczas jesiennych i wiosennych sztormów.
Jednak Mielno dla większości letników to w zasadzie rozległa i strzeżona plaża. Jest ona piaszczysta, ale gdzieniegdzie można znaleźć na niej nieduże, barwne kamyki. Na plaży urlopowicze niezmiernie często zobaczyć mogą kutry rybackie miejscowych rybaków, dla naszych pociech atrakcją będzie zjeżdżalnia i konstrukcje dmuchane . Z plaży w w kierunku morza „wychodzą” drewniane falochrony – miejsce odpoczynku morskich ptaków.
Mielno to gwarny kurort – z pobliskim Uniesciem łączy je chodnik wzdłuż którego umiejscowiona jest ogromna liczba budek z lodami, goframi, kafejek, barów, smażalni a także kiosków z pamiątkami i miejsc rozrywki. Pod wieczór Mielno pobrzmiewa dźwiękami wielu dyskotek.
Bliskość jeziora Jamno – jednego z największych w kraju – z płytkimi, cichymi wodami skutkuje tym że masowo bywają tu wielbiciele sportów wodnych: żeglarze, widsurferzy, kitesurferzy, kajakarze. Miejsce to równie ochoczo odwiedzają wędkarze – mogą oni nabyć zezwolenie na łowienie ryb w Gospodarstwie Rybackim i czerpać z obfitych w sieję, sandacza, leszcza, okonia, węgorza, szczupaka czy płoć wód. Jezioro to także miejsce bytowania dużej liczby rodzajów ptaków wodnych – natknąć się można na perkozy, łabędzie, czaple siwe oraz różnorodne gatunki dzikich kaczek.
Fascynaci historii również znajdą coś co ich zaciekawi – kościół p.w. Przemienienia Pańskiego z 15. stulecia z basztą z piętnastego wieku i barokową, obficie upiększaną kazalnicą z osiemnastego w. Na ul. Kościelnej zlokalizowany jest zespół folwarczny z początku XX wieku. Dodatkowo w Mielnie są także 2 bunkry i zabytkowa pochodząca z XIX wieku drewniana willa z okrągłą wieżyczką.
Noclegi w Mielnie to faktycznie każdy typ zakwaterowania (pełna oferta tutaj: www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie) – od campingów, poprzez domy gościnne, domy wypoczynkowe, pensjonaty, ośrodki wczasowe po komfortowe hotele.

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Mielno nad morzem

Mielno nad morzem

ŁAZY noclegi w Łazach

Łazy noclegi