Żukowo Morskie noclegi, informacje, wczasy w Żukowie Morskim

Łazy

Łazy nad morzem z lotu

Łazy to urocza, nadmorska wieś zlokalizowana w niewielkiej odległości Mielna. Charakterystyczne zlokalizowanie między morzem a dwoma jeziorami Jamno oraz Bukowo przyciąga jednakowo letników oraz wędkarzy. Jezioro Jamno – to dziewiąte wobec powierzchni jezioro w Polsce. Obejmuje powierzchnię przeszło 2200 hektarów. Wbrew dużej powierzchni to bardzo płytkie jezioro.

Średnia głębokość to ok 1,5 m a maksymalna ok cztery metry. Po akwenie można też udać się na eskapadę statkiem wycieczkowym.
Na wszystkich oczekujących bliskiego kontaktu z naturą oczekuje Rezerwat Przyrody „Łazy”. Rezerwat to rejon bagienno lesisty o powierzchni lekko ponad 200 ha zorganizowany w dwa tysiące siódmym r. Zachowuje się w nim ekosystem torfowiskowy i leśny, a przede wszystkim wyjątkowe i specyficzne dla tego okręgu rodzaje flory np: storczyka Fuchsa oraz woskownicę europejską. Rezerwat to część obszaru chronionego krajobrazu – „Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego”.
Dla miłośników kąpieli morskich a także słonecznych kartą atutową wczasowiska będzie szeroka, piaszczysta piękna i dzika plaża w Łazach, o komfortowych wejściach do morza, lecz niezbyt szeroka. Cechuje ją też nieregularny kształt brzegu. Zakończony jest wydmami o przeciętnej wysokości, porośniętymi uroczym lasem sosnowym i trawami , tymczasem same zejścia są najczęściej zaopatrzone w wygodne schodki. Ten las ma duże właściwości medyczne – wspomaga leczenie górnych dróg oddechowych. Dodatkowo najbliższą okolicę można podziwiać z wieży widokowej.
Zaraz za wydmą zlokalizowane są pierwsze budynki – zazwyczaj są to ośrodki wypoczynkowe, domy gościnne a także pensjonaty i pokoje w Łazach. Stąd jest naprawdę blisko na plażę. W związku z tym letnicy, lubiący zakwaterowanie blisko plaży i morza, nierzadko decydują się na noclegi w Łazach – pełna oferta tu: www.lazy.net.pl/noclegi/wszystkie.
Oprócz amatorów plażowania i morskich fal, do Łazów – ze względu na bliskość dwóch zarybionych, czystych jezior o odpowiednio zagospodarowanych brzegach – przyjeżdżają tutaj wielbiciele sportów wodnych (żeglarstwa, kajakarstwa, windsurfingu, kitesurfingu) a także wędkarze. Mogą oni kupić zezwolenia w Gospodarstwie Rybackim w miejscowości Mielno. Upoważniają one do wędkowania na spining oraz na 2 wędki na całym jeziorze Jamno – można tu złowić sieję, okonia, węgorza, sandacza. Najwięcej jednakże jest tak zwanej drobnej rybki.

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Mielno nad morzem

Mielno nad morzem

ŁAZY noclegi w Łazach

Łazy noclegi