Żukowo Morskie noclegi, informacje, wczasy w Żukowie Morskim

Jezierzany

Jezierzany z lotu ptakaJezierzany są niewielką wioską położoną w niewielkiej odległości od znanej, nadmorskiej miejscowości turystycznej Jarosławiec. Co prawda miejscowość jest oddalona od brzegu morskiego o około 2 km, ale posiadaja dodatkowy atut w postaci sąsiedztwa jeziora Wicko.

Dzięki temu ubóstwiają je miłośnicy wszelkich sportów wodnych – w Jezierzanach istnieje wypożyczalnia sprzętu wodniackiego i szkoła żeglarska prowadząca szkolenia żeglarskie dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jezioro Wicko to również raj dla wędkarzy – występuje w nim wiele gatunków ryb np. Węgorz, Szczupak, Okoń, Sandacz, Lin, Leszcz czy Sum. Na Jezierzany zdecydują się także ci, którzy liczą na wczasy nad morzem w spokoju, ciszy i kontakcie z naturą. A jeśli zatęsknimy za typowymi nadmorskimi atrakcjami można udać się do sąsiedniego Jarosławca – jest tam nawet park wodny. Wybierając się do Jezierzan warto zabrać ze sobą rower – okolica sprzyja eskapadom, przez miejscowość przechodzi Międzynarodowy Szlak Rowerowy R-10 – Nadmorski oraz ścieżka przyrodnicza Łącko – Jezierzany – Jarosławiec.

Jezierzany noclegi to w przeważającej ilości gospodarstwa agroturystyczne oraz pensjonaty, domy gościnne oferujące pokoje gościnne i kwatery prywatne.

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Mielno nad morzem

Mielno nad morzem

ŁAZY noclegi w Łazach

Łazy noclegi