Żukowo Morskie noclegi, informacje, wczasy w Żukowie Morskim

Darłówko

Darłówko z lotu ptaka

Darłówko – nadmorska dzielnica zabytkowego, ślicznego na dodatek pamiętającego wieki średnie miasta Darłowa – umiejscowiona jest niedaleko ujścia rzeki Wieprzy do morza. Korzystna lokalizacja w niewielkiej odległości od morza, oddziaływający zdrowotnie z uwagi na dużą wilgotność oraz zawartość jodu mikroklimat, piękno i zabytki Darłowa, bogactwo atrakcji dodatkowo wieloraka baza noclegowa i gastronomiczna Darłówka skutkują tym, że od dawna przyjeżdżają tutaj na odpoczynek rzesze letników z kraju i również z zagranicy.

Na turystów oczekuje tutaj śliczna plaża – a tak naprawdę dwie, bowiem miejscowa plaża jest podzielona na wschodnią i zachodnią poprzez uchodzącą tutaj w Bałtyk rzekę. Plaża wschodnia jest miejscami oddzielona od morza większymi kamykami, aczkolwiek urządzano na niej boisko do siatkówki oraz atrakcje dla dzieci: trampolinę, zjeżdżalnię itp. Plaża zachodnia wybitniej wspomaga plażowanie – jest dużo większa a także piaszczysta, nie ma też kamieni specyficznych dla plaży wschodniej. Na zachodniej plaży zdołamy wypożyczyć sprzęt wodny, lub wykorzystać ofertę morskich atrakcji.
Niedaleko brzegu morskiego umiejscowione są liczne pensjonaty, ośrodki wczasowe a także inne budynki proponujące noclegi w Darłówku. Zazwyczaj są one trochę droższe od tych położonych dalej od brzegu morza, jakkolwiek nie jest to regułą. Opłata za nocleg zależy również od rodzaju noclegu oraz komfortu apartamentu, domku czy pokoju.
Do jednych z największych ciekawostek Darłówka kwalifikują się latarnia morska oraz port. Port ma 3 kilometry długości i pobudowano go przy rzece Wieprzy, tuż u jej ujściem do morza. Port, w zasadzie rybacki, pełni poza tym funkcje turystyczne oraz przeładunkowe – cumują tutaj liczne stateczki spacerowe. Jest też obiektem wielu spacerów letników.
Nieopodal wejścia do portu jest zlokalizowana też działająca latarnia morska – to ceglany budynek z wieżą wysoką na dwadzieścia dwa m. Latarnię pobudowano w dziewiętnastym wieku i obecnie jest ona udostępniana do odwiedzania latem.
Ciekawostką miejscowości jest oczywiście most postawiony na rzece Wieprzy, spinający obie części Darłówka. Jest to niespotykany w Polsce most rozsuwany.
Hobbystów militariów oraz motoryzacji powinien zainteresować to, iż w Darłówku rok rocznie, w ostatni tydzień czerwca organizowany jest Zlot Pojazdów Militarnych.
W Darłowie znajdziemy dużo dobrze zachowanych zabytków. Wśród nich są średniowieczne kościoły a także legendarna Kamienna Brama.W samym środku Darłowa i na jego brzegach przygotowano też różnorodną bazę noclegową. Z racji Ze względu na lekkie oddalenie od Morza Bałtyckiego, noclegi w Darłowie – w płd. jego części i w centrum Darłowa – są najczęściej tańsze wobec tego są znakomitą opcję dla turystów planujących odpoczynek w ekonomicznej wersji.

Polecamy:

Domki nad Morzem

domki nad morzem

Mielno nad morzem

Mielno nad morzem

ŁAZY noclegi w Łazach

Łazy noclegi